Aktualności

Policyjne działania z użyciem urządzenia monitorującego iCam

Data publikacji 12.12.2023

Po raz kolejny policjanci pułtuskiej drogówki prowadzili działania z wykorzystaniem urządzenia monitorującego ICam. Za pomocą kamer nadzorowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu po raz kolejny prowadzili na terenie Pułtuska działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, podczas których wykorzystywany był mobilny system monitoringu iCam.

Kamery śledziły zachowania kierowców na przejściach dla pieszych, w tych miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych.

Niestety nie brakowało nieodpowiedzialnych kierujących. Policyjne urządzenie rejestrowało popełniane wykroczenia, a mundurowi z pułtuskiej policji interweniowali wobec ich sprawców. Działania będą kontynuowane.

Przypominamy, że wykroczenia popełniane względem niechronionych uczestników ruchu drogowego są wysoko sankcjonowane, grzywna w drodze mandatu karnego wynosi 1500 złotych, dodatkowo na konto kierowcy wpływa aż 15 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników dróg, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych. Piesi i rowerzyści są bowiem spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. Zderzenie samochodu z pieszym, czy rowerzystą, którego nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, pasy bezpieczeństwa, czy też poduszki powietrzne jest bardzo niebezpieczne.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych!

kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony