Aktualności

Rozpoczął się sezon rowerowy, tym samym policjanci zaczęli akcję znakowania rowerów. Na chętnych będą czekali w najbliższą sobotę na Przystani Miejskiej

Data publikacji 11.04.2024

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku dołącza do Samorządu Gminy Pułtusk i serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie Wodnego Placu Zabaw, które odbędzie się w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2024 r. Na przybyłych będzie czekało mnóstwo atrakcji. Policjanci ze swojej strony zapewniają znakowanie rowerów i na zainteresowanych będą czekać na Przystani Miejskiej w godz. 15:00-18:00.

Podczas wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów dnia otwarcia Wodnego Placu Zabaw na terenie Przystani Miejskiej w Pułtusku przewidziane jest znakowanie jednośladów. Funkcjonariusze będą czekać na chętnych w godz. 15:00-18:00.  Osoby chcące oznakować rower proszone są o zabranie dokumentu tożsamości i dokumentu zakupu roweru. Dzieci prosimy o przybycie z pełnoletnim opiekunem.

Znakowanie polega na naniesieniu numeru identyfikacyjnego. Dane te rejestrowane są w policyjnym systemie informatycznym. Każdy właściciel otrzymuje stosowny dokument, w którym zawarte są jego dane oraz numer naniesiony na ramę.

Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży czy handlu kradzionymi rowerami. Baza danych "dwóch kółek" umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pułtuskiego zachęcamy do znakowania rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony