Aktualności

Bez taryfy ulgowej za lekceważenie przepisów - motocykliści w zainteresowaniu drogówki

Data publikacji 12.04.2024

Policjanci przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i zachowaniu ostrożności aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń po długim zimowym okresie bez praktyki na jednośladzie. Przypominamy wszystkim motocyklistom, ale także wszystkim innym kierującym o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, uwagi i wzajemnym szacunku. Przed nami długi sezon, pamiętajmy o tym, byśmy po jego zakończeniu mogli spotkać się w komplecie!

Pomimo wczesnej jeszcze wiosny, piękna pogoda sprzyja motocyklistom, którzy licznie pojawiają się na drogach powiatu pułtuskiego, dlatego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego postanowili po raz kolejny przypomnieć o ostrożności kierującym pojazdami mechanicznymi i motocyklistom.
Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, niestety nie wszyscy są wystarczająco uważni i przestrzegają podstawowych zasad ruchu drogowego. Dlatego też policjanci w najbliższych dniach przeprowadzą działania w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, ale także aby sprawdzić czy ich czasami brawurowe zachowanie na drodze – przekraczanie dopuszczalnej prędkości, gwałtowne manewry, w tym nagłe zmiany pasa ruchu – nie zagrażają innym uczestnikom.
Celem takich działań będzie przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Przestrzegamy miłośników „dwóch kółek” przed przecenianiem swoich umiejętności  czy brawurową jazdą, która nierzadko może kończyć się upadkiem i utratą zdrowia. Chcąc nacieszyć się przyjemnością z jazdy jednośladem, nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie!

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony