Aktualności

„Stereotyp przemocy – czas na reakcję” – hasłem konferencji

Data publikacji 04.06.2024

Pomysł edukacji, „która ma sens”- jak relacjonowali jej uczestnicy, powstał przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku z Fundacją Promocji Kultury i Edukacji Art-Heart. Głównym celem konferencji było pogłębienie wiedzy naukowej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych dziedzin związanych z problematyką przemocy, skupiając się na aspektach prawnych i psychologicznych, ale i w praktyce wskazując sposoby działania w takich sytuacjach.

Wydarzenie podzielone było na bloki tematyczne, podczas których odbyły się wystąpienia i prelekcje eksperckie zwieńczone dyskusją. Podczas spotkania jednym z prelegentów była mł. asp. Magdalena Bielińska policjantka Wydziału Prewencji, która poruszyła zagadnienia cyberprzemocy, przemocy w rodzinie i hejtu stosowanego wśród nieletnich. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele władz samorządu lokalnego, przedstawicie placówek oświatowych i instytucji współpracujących na co dzień z Policją.  

Przykłady aktów agresji, przemocowych zachowań motywowanych zazdrością, dyskryminacją czy jeszcze innymi czynnikami, a wreszcie także i pospolitych przejawów przemocy w życiu codziennym można mnożyć, dlatego Policja jako instytucja odgrywająca kluczową rolę w działaniach mających na celu jej przeciwdziałanie i zwalczanie zawsze reaguje na zgłoszenia przemocy domowej, udzielając natychmiastowej pomocy osobom dotkniętym przemocą oraz zapewniając im ochronę przed dalszym atakiem przemocy. Monitoruje sytuację związaną z przemocą w rodzinie, cyberprzemocą czy zgłoszeniami hejtu rówieśniczego, aby dostosować swoje działania i środki zapobiegawcze do zmieniającej się rzeczywistości oraz aby efektywnie reagować na nowe wyzwania związane z tymi problemami i równie chętnie włącza się w działania edukacyjne - wszystko dla naszego wspólnego dobra!

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony