Aktualności

Jak zachowywać się nad wodą, jak postępować by być bezpiecznym w ruchu drogowym? Policjanci edukowali Maluchy bo – „Kręci Ich bezpieczeństwo!”

Chociaż przedszkolaki same nie organizują sobie czasu wolnego, nie są też samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, to policjanci dbają, aby podstawowe zasady bezpieczeństwa przyswajali już od najmłodszych lat. Uczą się tym samym właściwego zachowania, podstawowych przepisów i znaków oraz odpowiedzialności.

Policjanci w czasie zbliżających się wakacji w sposób szczególny obejmują troską dzieci i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na wycieczkach rowerowych, spacerach, nad wodą lub w miejscu ich zamieszkania. Na zaproszenie Kierownika Samorządowego Bajkowego Przedszkola w Winnicy odwiedzili liczną grupę Maluszków, po to, by wspólnie porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Przedszkolaki były zachwycone wizytą policyjnych specjalistów. Dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co to znaczy być widocznym na drodze oraz jakie są podstawowe zasady ruchu drogowego.

Usłyszeli również, dlaczego tak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, dlaczego trzeba jeździć w fotelikach, dlaczego rower powinien mieć oświetlenie, dlaczego nawet w mieście powinno się nosić odblaski oraz jak ważny jest telefon alarmowy 112 i że nie dzwonimy na niego dla zabawy i żartu.

Policjanci przekazali wiele cennych rad dotyczących bezpiecznego zachowania nad wodą. Zwrócili również uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych i obcych.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony