Aktualności

Kolejny niewybuch zabezpieczany przez policjantów

Data publikacji 12.06.2024

Na przestrzeni ostatnich tygodni pułtuscy policjanci często powiadamiani byli o znalezieniu niebezpiecznych wykopalisk. Na „powojenne pamiątki” trafiali przeważnie pracownicy budowlani, rolnicy w trakcie wykonywania prac polowych i działkowicze podczas porządków na swoich posesjach. Ważne, aby wiedzieć, jak się w takiej sytuacji zachować, by pod żadnym pozorem znaleziska nie przenosić a o zaistniałym fakcie zaalarmować odpowiednie służby.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku został dziś powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w msc. Górki Duże. Mieszkaniec gminy Winnica podczas praca na działce obiegającej jego dom ujawnił niewybuch. Mężczyzna od razu zaprzestał wykonywanych prac i poinformował Policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to powojenny granat moździerzowy. Do czasu przyjazdu saperów miejsce jest zabezpieczane przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. 

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

  • W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, dzwoniąc na nr: 47 70 34 200 lub 112, precyzyjnie wskazać miejsce odnalezienia, określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość oraz podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku
  • Do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć miejsce przed dostępem dla osób postronnych.

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony