Aktualności
Rozmiar czcionki
-
PUŁTUSKA DROGÓWKA PRZYPOMINA KIEDY I JAK UŻYWAĆ ŚWIATEŁ DO JAZDY DZIENNEJ?
Policjanci z pułtuskiej drogówki bardzo często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami, kiedy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy. Warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami, żeby uniknąć przykrych sytuacji na drodze.
Dodano: 02.12.2021 -
BEZPIECZEŃSTWO OSÓB STARSZYCH TEMATEM SPOTKANIA
Celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.
Dodano: 02.12.2021 -
ZABEZPIECZ DOM W BUDOWIE, ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO
Pułtuscy policjanci prowadzą kolejne już postępowanie w tym roku związane z dokonaniem kradzieży z włamaniem do nowo budowanego domu na terenie naszego powiatu. Skradzione zostały elektronarzędzia o wartości 6600 zł. Policja apeluje o właściwe zabezpieczenie naszego domu już na etapie budowy.
Dodano: 02.12.2021 -
NASZ WSPÓLNY CEL – OCHRONA ZDROWIA. POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ MIESZKAŃCOM O OBOSTRZENIACH ZWIĄZANYCH Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA
W ostatnim czasie w Polsce odnotowywana jest bardzo duża liczba zakażeń koronawirusem Covid-19, dlatego też funkcjonariusze z pułtuskiej komendy podczas codziennej służby wciąż sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obostrzeń związanych z zachowaniem się osób w miejscach publicznych i przypominają o zakrywaniu ust i nosa, a także o zachowaniu dystansu społecznego, w celu zmniejszenia ciągłego przyrostu zachorowań. Oczywiście patrole policyjne na bieżąco weryfikują również, czy osoby przestrzegają zasad kwarantanny.
Dodano: 02.12.2021 -
PUŁTUSKA POLICJA APELUJE! UWAŻAJMY NA OSZUSTWA INTERNETOWE!
W ostatnim czasie zakupy za pośrednictwem Internetu rozwijają się dość dynamicznie. Coraz więcej osób korzysta z zakupów online, gdyż są one szybkie i wygodne. Niestety ułatwia to również aktywną działalność oszustom, m. in. tym którzy za pośrednictwem ofert kupna/sprzedaży wyłudzają pieniądze. Uważajmy też podczas inwestycji w „Bitcoin’y”, czyli krypto-walutę. Nie klikajmy w żadne linki czy odnośniki niewiadomego pochodzenia. Pamiętajmy, aby nigdy nie podawać danych dostępowych do banku lub żadnego serwisu.
Dodano: 02.12.2021
PUŁTUSKA DROGÓWKA PRZYPOMINA KIEDY I JAK UŻYWAĆ ŚWIATEŁ DO JAZDY DZIENNEJ?
BEZPIECZEŃSTWO OSÓB STARSZYCH TEMATEM SPOTKANIA
ZABEZPIECZ DOM W BUDOWIE, ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO
NASZ WSPÓLNY CEL – OCHRONA ZDROWIA. POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ MIESZKAŃCOM O OBOSTRZENIACH ZWIĄZANYCH Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA
PUŁTUSKA POLICJA APELUJE! UWAŻAJMY NA OSZUSTWA INTERNETOWE!