„Tygodniówka” drogowa - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

„Tygodniówka” drogowa

Data publikacji 22.08.2017

Miniony tydzień na drogach powiatu przysuskiego to 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 7 osób, 4 kolizje drogowe, 78 mandatów karnych oraz zatrzymane 2 prawa jazdy i 17 dowodów rejestracyjnych. W związku z tym zdarzeniami apelujemy do kierujących o rozsądek i ostrożność podczas jazdy.

We wspomnianym okresie doszło do 3 wypadków i 4 kolizji drogowych.

W dniu 18.08 około godziny 8:30 w Długiej Brzezinie, gm. Przysucha, 59 – letni kierujący fiatem punto, włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla ciężarowego man – a i doprowadził do zderzenia się pojazdów. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący fiatem i jego 62 – letnia pasażerka, którzy zostali odwiezieni do szpitala.

W niedzielę  – 20 sierpnia o godzinie 19:10 w miejscowości Kłonna, gm. Odrzywół, 19 – letni mieszkaniec gminy Odrzywół, kierując audi, prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z mercedesem. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali wszyscy uczestnicy zdarzenia, kierująca mercedesem 38 – letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego, jej córki: 6 – miesięczna i 7 letnia oraz kierujący audi, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Kilka minut później, o godz. 19:23 w Wywozie, gm. Gielniów, 21 – letni mieszkaniec tej gminy, kierując seatem, na łuku drogi doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym Suzuki, w wyniku czego, 20 – letnia pasażerka, będąca w 4 miesiącu ciąży została przewieziona na dalsze badania do szpitala.

Podczas ubiegłego tygodnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 2 prawa jazdy, w tym 1 za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Ponadto zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych, ukarali mandatami 78 kierujących i pieszych oraz 583 kierujących zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony