Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 13.09.2017

Odpowiedzialnością i czujnością wykazał się mieszkaniec Odrzywołu , który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i powiadomił policję. Zatrzymany kierowca daewoo miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Właśnie tak zachował się jeden z kierowców podróżujący wczoraj w rejonie zalewu w Odrzywole.

Zgłaszającego zaniepokoił sposób jazdy kierowcy daewoo, który zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, zmuszając młodego kierowcę do hamowania i zjechania na pobocze. Mężczyzna zaczął podejrzewać, że kierujący może być nietrzeźwy. Zgłaszający po krótkim pościgu wymusił na kierowcy zatrzymanie pojazdu i na miejsce wezwał patrol policji.

Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów potwierdziło podejrzenia interweniującego. 40 – letni kierowca daewoo miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony