Aktualności

Policyjne działania „SMOG”

Data publikacji 13.09.2017

„Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Jutro na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. W działaniach udział wezmą  również udział funkcjonariusze z przysuskiej drogówki. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony