Aktualności

Postawa godna naśladowania

Data publikacji 14.09.2017

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Skrzyńska, gm. Przysucha, który nie pozwolił na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna poruszający się pojazdem peugeot miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w Skrzyńsku.  Dyżurny przysuskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna ujął kierującego pojazdem będącego pod wpływem alkoholu. Natychmiast na miejsce udali się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. W trakcie podjętych czynności, okazało się, że za kierownicą peugeota siedział nietrzeźwy 41 –letni mieszkaniec Radomia. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna kierując pojazdem stracił nad nim panowanie i uderzył w bariery ochronne, uszkadzając cztery przęsła wraz ze słupkami.

Teraz 41 – latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Dzięki swojej zdecydowanej postawie mężczyzna udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony