Aktualności

Dwukrotnie zatrzymany przez policję w ciągu trzech dni

Data publikacji 07.08.2025

We wtorek policjanci pojechali do jednego z przysuskich sklepów, gdzie miało dojść do kradzieży. Okazało się, że sprawcą jest ten sam mężczyzna, który niespełna 2 dni wcześniej był zatrzymany przez Policję za uszkodzenie mienia. Tym razem 32-latek został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej oraz słowa wulgarne i groźby wobec funkcjonariuszy publicznych. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

We wtorek (5.08) policjanci z Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze pojechali na interwencję do jednego z przysuskich sklepów, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu policjanci zastali pracowników sklepu, ochrony oraz 32-letniego mieszkańca powiatu przysuskiego – sprawcę kradzieży. Mężczyzna był dobrze znany policjantom, ponieważ już wcześniej był karany za inne przestępstwa, a w minioną niedzielę (3.08) był zatrzymany za uszkodzenie mienia (pisaliśmy o tym tutaj: Wybił szybę i uciekł, ale nie umknął Policji)

W momencie wyprowadzania mężczyzny przez funkcjonariuszy 32-latek zachowywał się agresywnie, używał słów wulgarnych oraz groził funkcjonariuszom. W pewnym momencie uderzył pięścią w brzuch jednego z mundurowych. Mężczyzna został zatrzymany oraz doprowadzony do jednostki Policji. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej oraz utrudniania czynności służbowych. Wobec 32-latka zastosowano dozór policyjny. Wkrótce za wszystkie czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy, że naruszenie nietykalności cielesnej (art. 222 K.K.) oraz próby zaniechania czynności służbowych (art. 224 K.K.) są przestępstwem, za które grożą surowe konsekwencje prawne.

Autor: sierż. Aleksandra Bałtowska

Powrót na górę strony