Aktualności

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO … PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY” w PSP w Borkowicach

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny” kontynuują spotkania profilaktycznie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu przysuskiego. W piątek – 13 października, głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rozmawiali z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Łąckiego w Borkowicach.

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów przysuskich policjantów. Tym razem policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Łąckiego w Borkowicach.

Uczestnicy spotkania mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz przypominali, jak istotną rolę odgrywają elementy odblaskowe, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. W trakcie spotkania  mundurowi objaśniali do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Nie zabrakło tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku, kontaktu z osobą obcą oraz co należy zrobić, gdy zaatakuje agresywne zwierzę. Spotkanie było również okazją do zapoznania najmłodszych z codziennymi obowiązkami policjantów.

 

asp. Aneta Wilk

 

 

Powrót na górę strony