Aktualności

(Nie)trzeźwy weekend na drogach powiatu przysuskiego

Data publikacji 16.10.2017

Przysuscy policjanci podsumowali weekend na drogach naszego powiatu. Patrole sprawdziły stan trzeźwości blisko 200 kierowców, zatrzymano 2 nietrzeźwych za kierownicą i 3 rowerzystów. Mandatami ukarano zarówno kierujących, jak i pieszych.

W piątek przed południem, w miejscowości Potworów, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat. 42 – letni mieszkaniec powiatu, w organizmie miał ponad 2,30 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

W sobotę w Klwowie policjanci przysuskiej „drogówki” zatrzymali 2 rowerzystów. Jeden z nich, 61 – letni mieszkaniec Klwowa, kierował rowerem po drodze publicznej, będąc w stanie po użyciu alkoholu, wynoszącym 0,40 promila, drugi zaś 56 – latek, również mieszkaniec Klwowa, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę, tuż po godzinie 8 w Gielniowie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Skoda. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 29 – letni mieszkaniec gminy Gielniów, który miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Młody kierowca stracił prawo jazdy.

W niedzielę również, tuż po godzinie 16 w Potworowie, 60 – letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, wynoszącym prawie 2 promile.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Policjanci apelują także o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych za kierownicą oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997 lub 112  i powiadomić policję – chociażby anonimowo.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony