Aktualności

Wystarczył jeden telefon, żeby wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 16.11.2017

Jeden telefon i zgłoszenie oraz szybka reakcja przysuskich policjantów doprowadziły do zatrzymania kierowcy ciągnika rolniczego, który wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj, przed godziną 15 dyżurny przysuskiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciągnika rolniczego stojącego przy sklepie, śpi oparty o kierownicę. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, kierujący ciągnikiem wraz z naczepą, na widok radiowozu, ruszył pojazdem i próbował uciec. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 54-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, obowiązujący zakaz kierowania pojazdami oraz nie posiadał polisy obowiązkowego ubezpieczenia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję o pijanych kierowcach. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.

 

Autor: asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony