Aktualności

Działania „Prędkość” – podsumowanie

Data publikacji 21.11.2017

Kilka dni temu na drogach powiatu przysuskiego prowadzone były działania „Prędkość”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.

Jak wynika z policyjnych statystyk głównym zagrożeniem w ruchu drogowym jest nadmierna prędkość pojazdów, gdyż im większa prędkość tym trudniej uniknąć wypadku i tym poważniejsze są obrażenia u ofiar. Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in. nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości.

Podczas działań, policjanci skontrolowali 22 pojazdy, w 19 przypadkach stwierdzono przekroczenie dozwolonej prędkości, za co kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony