Działania „Prędkość” na drogach powiatu. Policjanci ujawnili 15 przekroczeń prędkości
12 czerwca policjanci z całego Mazowsza prowadzili działania kontrolno prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Na drogach powiatu przysuskiego funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole, zwracając szczególną uwagę na kierowców niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości, które wciąż należą do najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.
Podczas działań policjanci ujawnili 15 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących samochodami osobowymi oraz 1 wykroczenie popełnione przez kierującego pojazdem ciężarowym. Mundurowi odnotowali również 2 przypadki jazdy bez włączonych świateł mijania oraz 1 przypadek kierowania pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
W trakcie akcji funkcjonariusze przeprowadzili 136 badań stanu trzeźwości kierujących — wszystkie osoby były trzeźwe. Łącznie policjanci nałożyli 18 mandatów karnych.
Przypominamy, że nadmierna prędkość znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych oraz wpływa na ich skutki. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie rozwagi za kierownicą.
Autor: sierż. Aleksandra Bałtowska/MS