Aktualności

Policyjne działania „NURD”

Data publikacji 27.11.2017

Dziś przez cały dzień przysuscy policjanci prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Szczególnie teraz, kiedy wcześniej zapada zmrok, apelujemy do pieszych i rowerzystów o używanie elementów odblaskowych.

Dziś w godzinach 6.00 - 22.00 na terenie naszego powiatu policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NURD”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Działania  mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Pieszym i rowerzystom przypominamy o elementach odblaskowych. Zwiększają naszą widoczność, a tym samym nasze bezpieczeństwo! 

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony