Aktualności

Rozmawiali z młodzieżą o „mowie nienawiści”

Data publikacji 08.03.2018

Przedstawiciele przysuskiej Policji spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie, gdzie rozmawiano o zapobieganiu „mowie nienawiści”, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz omówiono warunki rekrutacji do służby mundurowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieniawie. Spotkanie rozpoczęło się od tematyki dotyczącej zapobiegania przejawów dyskryminacji z powodu uprzedzeń lub nienawiści wobec osób bądź grup ludzi o odmiennej orientacji seksualnej, innej narodowości, odmiennych wierzeniach religijnych, czy też osób niepełnosprawnych. Młodzi ludzie dowiedzieli się, na czym polega i z czego wynika szeroko rozumiana „mowa nienawiści”. Słuchacze zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami tego zjawiska: „nietolerancja”, „stereotypy” „uprzedzenia” czy „dyskryminacja”. Młodzież poznała również formy wypowiedzi, które szerzą nienawiść rasową, ksenofobię oraz inne przejawy nienawiści, w szczególności graffiti, ubiór i akcesoria czy symbole. Prowadzący rozmawiali również z młodzieżą o konsekwencjach myślenia i zachowania wynikającego z nietolerancji, które często prowadzi do zbiorowej agresji.

W dalszej części spotkania przedstawiciele Policji przedstawili słuchaczom  zasady oraz procedury naboru do służby.  Zainteresowanych, zapraszano do zapoznania się z ofertą, która znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Spotkanie było okazją do rozmowy z młodzieżą i odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące służby w szeregach Policji.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony