Aktualności

Policjanci drogówki prowadzili szkolenie dla strażaków

Data publikacji 30.03.2018

W ramach współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze policjanci z drogówki przeprowadzili kolejne już szkolenie dla strażaków z terenu powiatu przysuskiego, w zakresie właściwego zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych, a przede wszystkim regulacji i kierowania ruchem drogowym.

Policjanci z przysuskiej drogówki angażują się w wiele przedsięwzięć związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadzą m.in. spotkania z młodzieżą, angażują się w przedsięwzięcia związane z ratownictwem medycznym oraz przekazują wiedzę innym służbowym odpowiedzialnym za bezpieczeństwo obywateli.

Strażacy, którzy zwykle przy zdarzeniach drogowych, prowadzą działania ratowniczo-gaśnicze, usuwają skutki tych zdarzeń bardzo często pomagają też funkcjonariuszom w kierowaniu ruchem pojazdów.

Aby działania w zakresie zabezpieczania miejsca zdarzenia (pod kątem odpowiedniej regulacji), były wykonywane sprawnie i w sposób prawidłowy, dla strażaków organizowane są szkolenia, w których wykładowcami są policjanci.

Ostatnie szkolenie poświęcone było praktycznej nauce regulacji ręcznej ruchem drogowym. Brali w nim udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Pod fachowym okiem i przy instruktażu policjantów: sierż. szt. Mariusza Dyla i sierż. szt. Tomasza Ziółka strażacy ćwiczyli ręczną regulację na dziedzińcu remizy.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony