Bezpieczeństwo seniorów – spotkanie z policjantami - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Bezpieczeństwo seniorów – spotkanie z policjantami

Data publikacji 05.04.2018

Policjanci przysuskiej policji odwiedzili seniorów z Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Komorowie, gdzie przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Polak mówił o aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której, w bardzo łatwy sposób możliwe jest nawiązanie kontaktu z dzielnicowym. Przedstawiał również założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i pokazał w jaki sposób z niej korzystać. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjanci ostrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowali co należy robić, by nie paść ofiarą oszustów. Funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Prosili o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przestrzegali seniorów, by nosili odblaski, które  mogą uratować im życie.

Spotkanie  przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec spotkania seniorom wręczono odblaski, aby w ten sposób zwiększyć ich bezpieczeństwo, jako niechronionych użytkowników dróg.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony