„MÓJ ROWER – MOJE ŻYCIE” - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

„MÓJ ROWER – MOJE ŻYCIE”

Data publikacji 13.04.2018

Dziś przysuscy policjanci zainaugurowali działania „Mój rower – moje życie”. Mundurowi odwiedzili młodych rowerzystów – uczniów ze szkoły w Wieniawie.

Akcja „Mój rower, Moje życie" skierowana jest głównie do rowerzystów, ale nie tylko. Na bezpieczeństwo rowerzystów duży wpływ ma także zachowanie na drodze kierujących samochodami. 

Celem działań policjantów jest podnoszenie świadomości w zakresie własnego bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim stosowanie się do przepisów, spełnianie wymogów technicznych, które musi spełniać jednoślad, a także podkreślenie potrzeby zakładania kasku, elementów odblaskowych, a ponadto unikanie jazdy w słuchawkach z włączoną muzyką (co w znacznym stopniu ogranicza postrzeganie zagrożeń na drodze).

Dla młodych cyklistów, policjanci z „drogówki” przygotowali specjalny tor rowerowy, na którym można było podszlifować  technikę jazdy jednośladem. Uczniowie z klas V-VI jak najlepiej i jak najszybciej miała do pokonania tor. Dla zwycięzców policjanci przygotowali odblaskowe upominki, mające wpływ na podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas dzisiejszej akcji można było bezpłatnie znakować rowery. Duża liczba dzieci, w okresie wiosenno – letnim do szkoły dojeżdża jednak rowerami. Dlatego dziś, w celu zabezpieczenia przed kradzieżą tego środka lokomocji, policjanci oznakowali koło 40 rowerów.

Dla wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w inauguracji akcji, policjanci rozdawali elementy odblaskowe  i rozmawiali na temat bezpiecznego zachowania na drodze.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony