Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Data publikacji 19.04.2018

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w poniedziałek 16 kwietnia br. w godz. 6:00 – 22:00 przysuscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Wśród kontrolowanych pojazdów 30 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych na drogach miasta i powiatu, przysuska „drogówka” prowadziła akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Celem działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców, którzy naruszają przepisy w zakresie nadmiernej prędkości, są jednym z cyklicznie prowadzonych przez policję działań. Poniedziałkowe kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Zapowiedzi planowanej akcji w lokalnych i krajowych mediach przyniosły efekty, gdyż większość kierowców stosowało się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze w czasie trwania akcji odnotowali 30 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości, a kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów, zostali ukarani mandatami karnymi.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony