Aktualności

Majówka „na podwójnym gazie”

Data publikacji 04.05.2018

„Majowy weekend” jeszcze trwa, a przysuscy policjanci odnotowują kolejne przypadki lekceważenia przepisów ruchu drogowego. Tylko wczoraj, policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Przysuscy policjanci kontynuują wzmożone działania kontrolne, prowadzone w ramach akcji „Majowy Weekend 2018”. Niestety mimo licznych apeli, funkcjonariusze odnotowują dużą liczbę kolejnych przypadków drastycznego lekceważenia przepisów ruchu drogowego. Wszystkie one niosą za sobą zagrożenia dla bezpieczeństwa na drogach.

Niestety policjanci prowadząc działania na przysuskich drogach, co rusz mają do czynienia z zachowaniami kierujących, ewidentnie lekceważącymi fundamentalne zasady bezpieczeństwa na drodze.

Na ulicy Topornia w Przysusze, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, 30-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tego samego dnia, 23-letni kierowca toyoty został zatrzymany przez przysuskich policjantów w miejscowości Odrzywół. Badanie na zawartość alkoholu u kierowcy wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierujących. Rozsądek za kierownicą, zachowanie zasad bezpiecznej jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to czynniki gwarantujące nam bezpieczne dotarcie do celu podróży.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony