Aktualności

„Bezpieczne Przejście” – podsumowanie

Data publikacji 07.05.2018

W kwietniu, policjanci przysuskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczne przejście”, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Na wyznaczonych przejściach dla pieszych policjanci z ruchu drogowego obserwowali zachowania kierujących w pobliżu przejść dla pieszych.

Ideą działań „Bezpieczne przejście” jest  wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, zwłaszcza na oznakowanych przejściach, ale również miejsca, gdzie odnotowano wypadki drogowe z udziałem pieszych.

Policjanci ujawnili 135 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego największa ilość, bo aż 131 dotyczyła przekroczeń dozwolonej prędkości. Z ujawnionych wykroczeń, 132 kierujących zostało ukaranych mandatowo, 2 pouczono, a w stosunku do 1 skierowano wniosek do Sądu. Piesi również popełniają wykroczenia i do podstawowych błędów, jakie obserwują policjanci należy przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych oraz w miejscach niedozwolonych. Podczas działań 8 pieszych popełniło wykroczenia, za które 2 zostało pouczonych, natomiast 6 ukaranych mandatami karnymi.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony