Aktualności

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu przysuskiego

Data publikacji 07.05.2018

Jak co roku podczas ,,majówki” nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i powiatu czuwało kilkuset policjantów z przysuskiej komendy policji. Biorąc pod uwagę zwiększone natężenie ruchu, ,,długi weekend” można uznać za bezpieczny, co najważniejsze nie odnotowano żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Długie weekendy to zwykle czas intensywnej pracy policjantów. Podczas majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich o bezpieczeństwem podróżujących dbali policjanci z Przysuchy oraz Posterunku Policji w Odrzywole. W mieście, na drogach, ale także na terenie osiedli mieszkaniowych można było spotkać więcej patroli, były to patrole umundurowane, jak i po cywilnemu.

Policjanci kontrolowali m.in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Podsumowując majówkę odnotowaliśmy łącznie jeden wypadek drogowy, w którym 1 osoba została ranna i 11 kolizji drogowych.

Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo zwiększonej ilości aut na drogach oraz czasem pojawienia się tzw. niedzielnych kierowców nie zanotowaliśmy żadnego zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony