Aktualności

Policyjna edukacja na temat cyberprzemocy

Data publikacji 25.05.2018

Cyberprzemoc i zagrożenia w internecie były tematem prelekcji zorganizowanej dla uczniów z placówki wychowawczej w Goździkowie. Policjantka prowadząca spotkanie przestrzegała młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w internecie. Funkcjonariuszka tłumaczyła, jak warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, po to aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.

Cyberprzestępczość, a z drugiej strony cyberprzemoc to tematy, które policjanci poruszają podczas spotkań z młodzieżą. O tym, jakie zagrożenia można spotkać w internecie, policjanci mówią bardzo często. Podczas rozmów z młodzieżą zawsze tłumaczą, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich, po to, żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość.

Starszy sierżant Izabela Górazdowska podczas spotkania z wychowankami placówki w Goździkowie, starała się uczulić młodzież na fakt istnienia cyberprzestępców.

Policjantka podawała liczne przykłady - obrazujące uczniom, w jaki sposób cyberprzestępca może wykorzystać zdobyte w sieci informacje, również do tego żeby szantażować osobę, w znanym tylko sobie celu.

Spotkanie miało uzmysłowić uczniom, że przezorność i ograniczone zaufanie, to cechy które powinien mieć w sobie każdy młody internauta surfujący w internecie.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony