Aktualności

Przedwakacyjne spotkanie z uczniami

Data publikacji 04.06.2018

Wakacje to doskonała okazja do wyjazdów poza granice Polski. Bez względu na to jaki jest powód wyjazdu, pamiętajmy, żeby zawsze zachować czujność. O tym jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi, przypominali funkcjonariusze policji podczas spotkania z młodymi ludźmi.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kolonii Ossa odbyło się spotkanie ze st. sierż. Izabelą Górazdowską z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Tematem spotkania był m. in. „Handel ludźmi”.

Policjantka przybliżyła młodzieży problematykę tego procederu, którego tak naprawdę ofiarą może stać się każdy. Omówiła również metody działania sprawców oraz przedstawiła sposób, jakimi się posługują przy doborze swoich ofiar. Na podstawie przytoczonych przykładów uczniowie mogli zapoznać się problematyką tego zagadnienia. Słuchacze poznali sposoby jak uchronić się przed tego rodzaju zagrożeniem i w jaki sposób nie stać się ofiarą takiego działania.

Policjanci korzystając z okazji przypomnieli także o dostępnych aplikacjach internetowych służących poprawie bezpieczeństwa takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „ Moja Komenda” .

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony