Aktualności

„Pierwszy weekend wakacji” na drogach powiatu przysuskiego - podsumowanie

Data publikacji 26.06.2018

Za nami pierwszy weekend tegorocznych wakacji. Niestety nie należał on do bezpiecznych. Na drogach powiatu przysuskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, lecz dwie osoby zostały ranne. Policjanci apelują – Kierowco bądź rozsądny, życie mamy tylko jedno!

Za nami pierwszy weekend wakacji. W tym czasie na drogach naszego powiatu doszło do 2 wypadków drogowych i 2 kolizji. W wypadkach dwie osoby trafiły do szpitala.

W piątek w Przysusze, na ul. Polnej kierujący passatem, nie zachował należytych środków ostrożności podczas cofania, w wyniku czego uderzył w skodę. Na nieszczęście, w momencie uderzenia, kierującą  skodą wychodziła z pojazdu, wystawiając nogę zza drzwi auta, w które to uderzył kierujący passatem. Kobieta z obrażeniami nogi została zabrana do szpitala.

W sobotę rano, w miejscowości Wir, gmina Potworów  z nieustalonych przyczyn kierujący golfem wjechał do rowu. Z obrażeniami ciała 30 – latek został zabrany do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają przysuscy kryminalni.  

Opisane powyżej zdarzenia pokazują, że kierowcy często bagatelizują obowiązujące przepisy i nie stosują się do znaków drogowych. Niestety, skutki takiego zachowania bywają czasem bardzo tragiczne, dlatego policjanci nieustannie apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie, swoim, swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Kierowco bądź rozsądny, życie mamy tylko jedno!

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony