Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” w powiecie przysuskim

Data publikacji 17.08.2018

Wczoraj przysuscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki". Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Przeprowadzane cyklicznie przez przysuskich policjantów działania „Alkohol i Narkotyki” mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas działań funkcjonariusze uświadamiają kierujących, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

W czwartkowych działaniach  wzięło udział 10 policjantów przysuskiej jednostki Policji, w tym 6 funkcjonariuszy drogówki. Funkcjonariusze podczas działań sprawdzali czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu  lub narkotyków. Podczas całego dnia policjanci na terenie całego powiatu przysuskiego dokonali 172 kontroli stanu trzeźwości, w tym dwie osoby dodatkowo pod kątem środków odurzających.  

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu, a jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Pamiętajmy, nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony