Aktualności

Policjanci o „Bezpiecznych Wakacjach”

Data publikacji 24.08.2018

Chociaż wakacje zbliżają się ku końcowi, przysuscy policjanci nadal spotykają się z wypoczywającymi na naszym terenie dziećmi i młodzieżą. Spotkania te poświęcone są zagrożeniom związanym z substancjami psychoaktywnymi, w tym również z dopalaczami. Spotkania prowadziła policjantka przysuskiej komendy oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przysusze.

W trakcie spotkań, które odbyły się na OW „Marysieńka” na ul. Topornia oraz w Zajeździe Lwowskim w Klwowie  policjantka z zespołu profilaktyki oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przysusze przeprowadziły pogadankę z uczestnikami obozów: klubu sportowego ŁKS Łódź, UMKS Gwardia Legionowo, Rollcamp – BMX oraz muzycznego STUDIO ART. Tematem spotkania były zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim przypomniały o zasadach bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi, w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo … ”. Omówiły także zagadnienia związane z zagrożeniami, jakie niesie używanie substancji psychoaktywnych oraz uzależnień osób nieletnich od alkoholu, nikotyny i narkotyków.

Policjantka podczas spotkania poruszyła kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zachęcając i promując używanie elementów odblaskowych. Omówiła również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Przy okazji zachęcała młodzież, aby wstąpiła w nasze szeregi.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony