Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 15.02.2019

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych, obok szeregu instytucji pomocowych, również Policja włączy się w realizację tego przedsięwzięcia.

Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane przez różnego rodzaju instytucje zaangażowane w akcję. W związku z tym informujemy, iż w dniach od 18 do 24 lutego 2019 roku w budynku Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, Plac 3-go Maja 8 funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Osoby zainteresowane zapraszamy od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 14.00

Każda z osób pokrzywdzonych, może również skorzystać z pomocy z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej działających przy Funduszu Sprawiedliwości. Lista organizacji jest dostępna pod adresem: http://funduszsprawiedliwosci.gov.pl/

Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie.

Widzisz przemoc – zareaguj!

 
 
 
 
 
Powrót na górę strony