Apel dotyczący bezpieczeństwa osób starszych - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Apel dotyczący bezpieczeństwa osób starszych

Data publikacji 10.01.2017

Komenda Powiatowa Policji w Przysusze zwraca się z apelem dot. bezpieczeństwa osób starszych.

W ostatnim okresie czasu na terenie kraju odnotowano zdarzenia o charakterze kryminalnym, których sprawcami są osoby o obcej narodowości i  ciemnej karnacji. Sposób działania sprawców we wszystkich przypadkach bywa podobny. Sprawcy wybierają na ofiary osoby w starszym wieku, nieporadne i samotnie mieszkające. Pod pozorem sprzedaży różnego rodzaju towarów, często po atrakcyjnych cenach, podające się za „policjantów” dokonują kradzieży pieniędzy, a w przypadku napotkania oporu ze strony osoby starszej, także jej obezwładnienia.

Sprawcy działają w doskonale zorganizowanych grupach, poruszają się samochodami i bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa oddalają się, opuszczając teren gminy, powiatu lub województwa.

W związku z zaistniałymi zdarzeniami apelujemy do mieszkańców powiatu przysuskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, szczególnie obcej narodowości, którzy podają się za „policjantów” proszą o możliwość pozostawienia w Państwa domu swoich bagaży, oferują do sprzedaży różnego rodzaju towary lub proponują wróżenie z kart lub dłoni.

Prosimy o powiadamianie Policji o każdym przypadku pojawienia się na terenie Państwa miejscowości osób sprzedających różnego rodzaju towary lub innych, których działania oraz sposób zachowania wzbudzają uzasadnione podejrzenie działalności przestępczej.

 

Przypominamy, że wszelkie informacje można kierować pod bezpłatnym numerem telefonu 997  lub 112.

 

Każdy sygnał  uzyskany  od obywateli jest szczególnie cenny  dla Policji, tylko szybka informacja o takich zdarzeniach przyczyni się do złapania oszustów na gorącym uczynku.

 

Ostrzegajmy innych przed wspomnianymi zagrożeniami i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo, gdyż  każdy może stać się ofiarą oszustwa lub kradzieży.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony