Aktualności

DZISIAJ „DZIEŃ ODBLASKÓW”. PRZYSUSKA POLICJA WŁĄCZA SIĘ W AKCJĘ!

Data publikacji 25.01.2017

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego w całej Polski będą prowadzić działania w ramach tzw. „Dnia Odblasków”. Idea akcji przywędrowała do Polski z Norwegii. W przedsięwzięcia włączy się również Komenda Powiatowa Policji w Przysusze.

Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączają się także norwescy celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast. Ponadto wzór i kształt odblasków każdego roku jest przygotowywany przez inną znaną osobę, a następnie promowany przez nią w mediach. Na przestrzeni lat akcja zyskała wielkie uznanie i bardzo dużą popularność.

Celem projektu jest oczywiście zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. W Polsce „Dzień Odblasków” odbędzie się po raz pierwszy.

W powiecie przysuskim  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w godz. 14:00 – 22:00 rozdawać będą odblaski niechronionym użytkownikom dróg w ramach prowadzonej akcji.

 

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony