Aktualności

Nie(trzeźwy) i „szybki” weekend w powiecie

Data publikacji 29.06.2020

Przysuscy policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie będąc pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. W ten weekend zatrzymali prawo jazdy i 1 „rekordowego” rowerzystę.

Wczoraj, około godziny 18:30 na terenie gminy Klwów, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka, kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł na rower mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Również wczoraj w miejscowości Zbożenna, na drodze krajowej K-12, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego nissanem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcą okazał się 53 – letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

  1. kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu przysuskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

st. asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony