Aktualności

Podsumowanie tygodniowe na drogach powiatu przysuskiego

Data publikacji 27.02.2017

Miniony drugi tydzień ferii zimowych na drogach powiatu przysuskiego to trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, 2 wypadki drogowe, 4 kolizje, 112 mandatów karnych i 4 zatrzymane prawa jazdy. W związku z tym zdarzeniami apelujemy do kierujących o rozsądek i ostrożność podczas jazdy.

Drugi tydzień ferii to czas wzmożonej pracy patroli, pełniących służbę na drogach powiatu przysuskiego. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci zatrzymali  trzech nietrzeźwych kierujących.

We wtorek, o godz. 7:15 dyżurny przysuskiej jednostki został powiadomiony o kolizji drogowej w miejscowości Janów. Interweniujący patrol policji ustalił, że 48 – letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego, kierując Mercedesem Sprinterem zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą, kierowanym przez mieszkańca powiatu przysuskiego. Sprawdzono stan trzeźwości uczestników zdarzenia – sprawca kolizji miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy.

W tym samym dniu, około godziny 13 w Przysusze policjanci zatrzymali kierującego motorowerem 30 – letniego mieszkańca powiatu przysuskiego. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto kierował motorowerem w trakcie czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę, około godz. 17:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy Renault, którym kierował 57 – letni obywatel Niemiec. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

We wspomnianym okresie doszło do 2 wypadków i 4 kolizji drogowych.

W dniu 22.02 około godziny 5 nad ranem w Nieznamierowicach, gm. Rusinów, 33 – letnia kierująca osobowym fiatem, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, po czym zjechała do przydrożnego rowu. Kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W środę – 23 lutego około godz. 17 w Bielinach, gm. Gielniów, 20 – letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, kierując osobowym vw, uderzył w zaparkowany pojazd opel corsa i odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie kierujący Vento zawrócił i doprowadził do zderzenia z zaparkowanym fiatem, w którym przebywała jako pasażerka 21 – letnia mieszkanka powiatu przysuskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala a sprawca porzucił swoje Vento i oddalił się z miejsca wypadku.

Podczas ubiegłego tygodnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy, w tym 2 za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 70 km/h. Ponadto zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych, ukarali mandatami 112 kierujących i pieszych.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony