Aktualności

Działania „Bezpieczna Droga do Szkoły” i kampania „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” z przysuskimi policjantami

Data publikacji 11.09.2020

Przysuscy policjanci kładą duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem. Tym bardziej teraz kiedy rozpoczął się długo wyczekiwany rok szkolny. Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wraz z funkcjonariuszami drogówki w ramach corocznej akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły” uczą dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Przysuskie profilaktyczki wraz policjantami ruchu drogowego w okresie od 2 września do dnia dzisiejszego prowadzili intensywne działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych na terenie szkół i przedszkoli w powiecie. Mundurowi w tym szczególnym czasie spotkali się m.in. z dziećmi z przysuskich szkół i przedszkoli, uczniami szkół w Borkowicach i Rozwadach, a także z przedszkolakami w Ninkowie.

 

Dzieci pod czujnym okiem mundurowych uczyły się bezpiecznego poruszania po drodze. W ramach spotkań policjanci przypominali dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w ruchu drogowym oraz jak bezpiecznie można tych zagrożeń uniknąć. Podawali wskazówki jak się poruszać chodnikiem czy poboczem aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Mówili o potrzebie noszenia elementów odblaskowych i wskazywali jak ważne jest ich noszenie zwłaszcza o zmroku i na drogach nieoświetlonych. Funkcjonariusze tłumaczyli również w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę korzystając z przejść dla pieszych.

W ramach kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” policjanci wraz z dziećmi, przy użyciu plakatów przypominali, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego.

Uczestnicy ruchu drogowego zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach, które obowiązują w rejonie przejść dla pieszych. W akcji brali udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Przysusze, Borkowicach i Rozwadach, a także przedszkolaki z Przysuchy i Ninkowa.

 

Autor: sierż. szt. Izabela Górazdowska

  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
  • Bezpieczna droga do szkoły
Powrót na górę strony