Road Safety Days– wizja zero! w Przysusze - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Road Safety Days– wizja zero! w Przysusze

Data publikacji 18.09.2020

ROAD SAFETY DAYS – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego ROADPOL w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. W działania włączyli się również policjanci z przysuskiej komendy.

Dzisiaj na drogach Europy policjanci prowadzą działania ROAD SAFETY DAYS. Ideą tego projektu jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znaczący spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy, a w dalszej perspektywie - na całym świecie.  ROAD SAFETY DAYS ma zachęcać wszystkich użytkowników dróg do zastanowienia się nad ich zachowaniem i postawą podczas korzystania z dróg.

Pomysłodawcy projektu ROAD SAFETY DAYS wierzą, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Miejscowi stróże prawa przeprowadzili wspólnie z uczniami z Szkoły Podstawowej nr 1 happening przy drodze krajowej nr 12.  Policjanci wraz z młodzieżą promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Razem z transparentami maszerowali ulicą Krakowską w Przysusze i w rejonie przejścia dla pieszych promowali bezpieczne zachowania na drogach. Zarówno przez kierujących, jak i pieszych. Materiały przygotowane przez dzieci dotyczyły ważnych problemów ruchu drogowego tj. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy oraz nietrzeźwość kierujących.

W ramach ogólnoeuropejskich działań funkcjonariusze przez cały dzień będą dokonywali wzmożonych kontroli drogowych. Wszystko po to, by w tym dniu na drogach nikt nie zginął i nikt nie został ciężko ranny.

 sierż. szt. Izabela Górazdowska

Powrót na górę strony