„Jabłko – cytryna” na drodze DW-728 - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

„Jabłko – cytryna” na drodze DW-728

Data publikacji 18.09.2020

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przysuskiej komendy i przysuskie profilaktyczki przeprowadzili akcję „Jabłko – cytryna”, w której uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rozwadach.

Policjanci wraz z uczniami na drodze wojewódzkiej numer 728 zatrzymywali wybrane pojazdy. Kierowców jadących z prawidłową prędkością i przestrzegających zasad ruchu drogowego nagradzały  rysunkiem jabłka zawierającym podziękowanie za bezpieczną i prawidłową jazdę. Pozostali kierowcy otrzymywali rysunek cytryny z prośbą o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dzieci zwracały kierującym uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i właściwe zachowanie się na drodze w rejonie szkół i przejść dla pieszych. W przypadku zachowania zgodnego
z prawem dzieci dziękowały kierowcom za bezpieczną jazdę i życzyły szerokiej drogi.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie obserwowali pracę funkcjonariuszy. Sami kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt dzieci, nawet jeśli musieli otrzymać cytrynę. Mamy nadzieję, iż akcja zmobilizowała kierowców do rozsądnej jazdy, zwłaszcza w rejonie szkół.  

 

 

sierż. szt. Izabela Górazdowska

Powrót na górę strony