Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 02.10.2020

W ramach obchodów „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” i „Międzynarodowego Dnia Osób Starszych” policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przysuskiej komendy spotkały się z seniorami z Domu Seniora w Odrzywole.

Policjantki  przeprowadziły prelekcję dla należących do Domu Seniora osób w wieku 60+ z terenu gminy Odrzywół. Podczas spotkania omówione zostały metody działania sprawców oszustw podających się za bliskich krewnych ofiary, m.in. „na wnuczka”, „na policjanta” czy pod pozorem „niepowtarzalnej okazji”  bądź „nagłego nieszczęścia”.

Osoby starsze zostały uczulone na konieczność zabezpieczania drzwi i okien domów na czas pobytu poza miejscem zamieszkania, każdorazowe sprawdzanie, kto puka do drzwi zanim wpuścimy osobę do mieszkania. Omówiono również sposoby zabezpieczania środków finansowych przechowywanych w miejscu zamieszkania, jak i tych noszonych przy sobie. W trakcie spotkania przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w czasie pobytu w domu, podczas wykonywania prac polowych czy sprawowania opieki nad małoletnimi członkami rodziny.

Miłym akcentem kończącym spotkanie było przekazanie elementów odblaskowych, zapewniających bezpieczeństwo osobom starszym.

 

st. asp. Aneta Wilk

  • Spotkanie z seniorami w Odrzywole
  • Spotkanie z seniorami w Odrzywole
  • Spotkanie z seniorami w Odrzywole
  • Spotkanie z seniorami w Odrzywole
Powrót na górę strony