Nie(trzeźwy) weekend w powiecie - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Nie(trzeźwy) weekend w powiecie

Data publikacji 05.10.2020

Przysuscy policjanci są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie będąc pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Tylko w ten weekend zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, zarówno rowerem, jak i pojazdem, 1 kierującego pojazdem, będącego po użyciu alkoholu, nieletniego kierującego pojazdem bez uprawnień, jak również zatrzymali 2 prawa jazdy

W piątek, w miejscowości Odrzywół policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przysuskiej komendy zatrzymali do kontroli BMW, jadące w terenie zabudowanym z prędkością 123 km/h. Autem kierowała 40 – latka szczecinianka. Dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczyła
o 73 km/h. Kierująca straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierującą mandatem oraz punktami karnymi.

W tym samym dniu, około godziny 17 w Potworowie, policjanci „drogówki” wyeliminowali z ruchu 41-letniego rowerzystę, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

W sobotę, około godziny 8 w miejscowości Podczasza Wola, gm. Klwów doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem m-ki BMW, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie 1 promil alkoholu w organizmie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, 55-letniemu mieszkańcowi Radomia. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący BMW oraz pasażerowie opla, 72-latek, jak również 13 – 14 letni chłopcy, którzy z ogólnymi obrażeni ciała zostali przewiezieni do szpitali. Kierującemu BMW zostało zatrzymane prawo jazdy.

Również w sobotę, około godziny 13 w miejscowości Gałki, gm. Rusinów patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 47-latka, kierującego ciągnikiem rolniczym. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, podczas kontroli stanu licznika motogodzin, stwierdzono jego niezgodność. Mężczyzna za swoje czyny poniesie konsekwencje karne.

Tego samego dnia:

Po godzinie 16, w miejscowości Politów, gm. Borkowice policjanci ruchu drogowego zatrzymali 34-letniego rowerzystę, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości, wynoszącym ponad 1 promil alkoholu.

Po godzinie 17 w Wieniawie, kolejny nietrzeźwy rowerzysta. Tym razem 42-latek w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.

Godzina 18:20 w miejscowości Rdzów, gm. Potworów, 21-latek z powiatu przysuskiego, kierował Fordem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Młody mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

O godzinie 23:30 w miejscowości Grabowa, gm. Rusinów patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd marki Opel, którym kierował 27 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Od kierującego było czuć alkohol lecz odmówił badania stanu trzeźwości. Została pobrana krew, do określenia stężenia alkoholu. Podczas dalszych czynności ustalono, że kierujący oplem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu przysuskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców, jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

st. asp. Aneta Wilk

 

 

Powrót na górę strony