Zatrzymane prawo jazdy – powód: przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy – powód: przekroczenie prędkości

Data publikacji 05.11.2020

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Wczoraj kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h. Kierowcy bmw policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali również wysokim mandatem i punktami karnymi. To już 68 prawo jazdy, zatrzymane w tym roku przez przysuskich policjantów.

Wczoraj, po godz. 12 w miejscowości Zbożenna, na drodze krajowej K 12 przysuscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h. Autem kierował 20 – latek z powiatu przysuskiego. Dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 72 km/h.

Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Ponadto gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st. asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony