Aktualności

Działania „PASY” – podsumowanie

Data publikacji 17.03.2017

15 kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa ujawnili przysuscy policjanci w czasie działań „Pasy", które przeprowadzono na terenie naszego miasta i powiatu.

Wczoraj policjanci ,,drogówki” przeprowadzili działania „Pasy" na drogach powiatu przysuskiego. Głównymi aspektami, którymi zajmowano się podczas działań było zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Podczas działań policjanci spośród 23 skontrolowanych pojazdów, ujawnili 16 naruszeń przepisów dotyczących jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym ludzkie życie podczas wypadku drogowego, to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Przeprowadzone badania dowiodły, że stosowanie pasów redukuje około 50% śmiertelnych i ciężkich obrażeń w trakcie wypadku. Przy zderzeniu z prędkością 50 km/h ciało jest wyrzucane z siedzenia z siłą 1 tony.

Większość z aut jest już wyposażonych w poduszki powietrzne.  Chcąc uniknąć urazów związanych z wystrzeleniem poduszki powietrznej w przypadku zdarzenia drogowego, tym bardziej powinniśmy stosować się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony