Aktualności

Poszukiwani listami gończymi – zatrzymani

Data publikacji 23.03.2017

Trzy osoby poszukiwane listami gończymi zatrzymali w ciągu dwóch dni policjanci z przysuskiej komendy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek na terenie Opoczna. Na podstawie przekazanych informacji przez przysuskich kryminalnych, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zatrzymali 51 – letnią kobietę, poszukiwaną listem gończym od 2015 roku. Mieszkanka gminy Przysucha ukrywała się przed organami ścigania na terenie Niemiec. Kobieta została osadzona w Areszcie Śledczym w Łodzi.

Tego samego dnia, kryminalni uzyskali informację, że na terenie gminy Wieniawa ukrywa się poszukiwany listem gończym – 28 – letni mieszkaniec tej gminy.  Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego w Radomiu.

Odpowiedzialności nie uniknie również mężczyzna zatrzymany wczoraj przez przysuskich funkcjonariuszy w Piasecznie. Zatrzymany, 51-letni mieszkaniec gminy Przysucha, poszukiwany był od 15 lat listem gończym. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Przysusze.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci przypominają także, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony