Aktualności

Wiozła dzieci samochodem, była pod wpływem alkoholu

Data publikacji 13.04.2017

Skrajna nieodpowiedzialność i ryzowanie zdrowiem i życiem swoich dzieci – tym wyróżniła się matka, która będąc w stanie po użyciu alkoholu, wiozła swoje dzieci. W czasie, gdy jechała, doszło do kolizji drogowej.

Wczoraj wieczorem dyżurny przysuskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Rusinów. Sprawdzając stan trzeźwości uczestników kolizji okazało się, że 29 – letnia kierująca osobowym oplem jest w stanie po użyciu alkoholu wynoszącym 0,28 promila alkoholu w organizmie.

Kobieta, uczestnicząca w kolizji przewoziła trójkę swoich dzieci w wieku 4, 8 i 10 lat. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 29 – latka straciła prawo jazdy.

Trudno sobie wyobrazić, by odpowiedzialna osoba siadała za kierownicą samochodu będąc pod wpływem alkoholu, bo i podejmując taką decyzję świadomie naraża się zdrowie i życie swoje i innych osób. Są jednak osoby, które decydują się na to, a jak pokazuje ten przykład, zdarzają się kierujący gotowi narazić bezpieczeństwo swoich najbliższych.

 

Powrót na górę strony