Aktualności

Podsumowanie działań „WIELKANOC 2017”

Data publikacji 19.04.2017

Przysuscy policjanci podsumowali prowadzone od 14 kwietnia działania kontrolno – prewencyjne. Jak co roku, na naszych drogach nie zabrakło nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz 5 uprawnień do kierowania pojazdami. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Policjanci, w czasie minionych Świąt Wielkanocnych dbali o bezpieczeństwo na drogach w naszym regionie. Podczas świątecznego weekendu w działaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

Podczas działań policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących – ogółem sprawdzono stan trzeźwości 211 kierowców:

- w piątek (14.04) o godz. 7:17 dyżurny przysuskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rzuców, gm. Borkowice. Na miejscu policjanci ustalili, że 56 – letni kierujący peugeotem zjechał do przydrożnego rowu, doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

- w niedzielę (16.04) o godz. 16:45 zgłoszenie kolizji drogowej w miejscowości Gałki, gm. Rusinów. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motorowerem – 20 – letni mężczyzna, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobową hondą. Badanie stanu trzeźwości kierującego motorowerem wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie,

Prawo jazdy straciło także 4 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 51 wykroczeń.

Tegoroczne działania Wielkanoc 2017, które prowadzone były od godziny 6.00 dnia 14.04. do godziny 22.00  w poniedziałek 17.04. br.  W tym czasie na terenie naszego powiatu doszło do 3 niegroźnych kolizji i nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony