Aktualności

Powiatowe eliminacje do turnieju BRD

Data publikacji 28.04.2017

Dzisiaj odbyły się eliminacje szkół podstawowych i gimnazjalnych do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasz powiat reprezentować będą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieniawie oraz Publicznego Gimnazjum w Przysusze.

Turniej otworzył Komendant Powiatowy Policji w Przysusze insp. Adam Czyżewski oraz zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Pan Zbigniew Mazurkiewicz. Do rywalizacji stanęło 35 zawodników w 10 drużynach.  Po sprawdzeniu testu wiedzy, w  kategorii szkoły podstawowe, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wieniawie, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Potworowie, natomiast 3 miejsce zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Klwowie.   

W kategorii  gimnazja, najwyższą lokatę wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Przysusze, zaraz za nią uplasował się zespół z Gimnazjum w Rusinowie. Trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze szkoły w Potworowie.

Spośród wszystkich startujących uczestników, jury przyznało nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Zuzanna Stańczyk ze Szkoły Podstawowej w Klwowie. Najlepszą zawodniczką w kategorii – gimnazja,  okazała się Karolina Dobrzańska z Gimnazjum w Potworowie. Najlepsze drużyny oraz indywidualni zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I miejsca, będą reprezentowały 18  maja br. powiat przysuski podczas etapu rejonowego, który odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Jedlińsku.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony