Aktualności

Podsumowanie weekendu majowego w powiecie przysuskim

Data publikacji 04.05.2017

Za nami długi majowy weekend. Na drogach powiatu przysuskiego nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwało prawie 120 policjantów. Podczas działań policjanci sprawdzali prędkość i trzeźwość kierujących, a także stan techniczny pojazdów. W czasie akcji, czyli od 28 kwietnia do 3 maja, doszło tylko do 2 kolizji. Policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego, zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 4 dowody rejestracyjne.

Podczas  działań funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Zwracali uwagę na wykroczenia, które popełniają kierujący powodując największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przez minione sześć dni policjanci z przysuskiej drogówki zatrzymali 4 blankiety praw jazdy. Zatrzymane dokumenty związane były z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

W dniu 1 maja br. około godziny 16 policjanci zostali powiadomieni, że drogą publiczną porusza się nietrzeźwy rowerzysta. W Ulowie, gm. Klwów zastali pogotowie ratunkowe udzielające pomocy medycznej kierującemu rowerem, który przewrócił się na jezdnię, doznając niewielkich obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zgodnie z zapowiedziami, policjanci reagowali na wszelkie ujawniane wykroczenia drogowe, będące głównymi przyczynami wypadków. Mandatami ukarano 91 osób. Główne przewinienia to nadmierna prędkość, niewłaściwe wyprzedzanie oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Pod policyjnym nadzorem znaleźli się także piesi. Policjanci ukarali mandatami 4 pieszych, a 1 został pouczony. Podczas prowadzonych działań sprawdzono stan trzeźwości 467 kierujących i pieszych.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony