Aktualności

Wywiadówka inaczej – z rodzicami o bezpieczeństwie

Data publikacji 24.05.2017

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze uczestniczyła wczoraj w wywiadówce z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Wieniawie. Tematem spotkania były m. in. zagrożenia „czyhające” na młodego człowieka w cyberprzestrzeni, uzależnienia oraz bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

Policjantka wprowadziła obecnych na wywiadówce opiekunów uczniów w problematykę wirtualnego świata, jego specyfiki i idących za tym zagrożeń. Internet może być wykorzystywany m.in. do nauki, zabawy, kontaktów z rówieśnikami ale także może stanowić zagrożenie dla dzieci i młodzieży, poprzez kontakt ze szkodliwymi treściami czy cyberprzemocą.

Podczas spotkania omówione zostały zagrożenia, jakie wynikają z zażywania narkotyków, jak również dopalaczy, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie skutki niesie ich zażywanie. Rodzice na własne oczy mogli przekonać się, jak wyglądają popularne środki odurzające oraz akcesoria służące do ich zażywania i przechowywania. Wszystko za sprawą tzw. „walizki narkotykowej”, którą policjanci wykorzystują do uświadamiania rodziców i opiekunów osób nieletnich w kwestii niedozwolonych środków psychoaktywnych.

Na zakończenie wywiadówki policjantka omówiła kwestię bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony