Aktualności

Obchody Święta Policji w Przysusze

Data publikacji 25.07.2022

W miniony piątek, policjanci z przysuskiej komendy obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Przysusze, funkcjonariusze otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość obchodów 103. rocznicy powołania Policji Państwowej zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych oraz służb mundurowych.

24 lipca 2022 r. minęła 103. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się 22 lipca br. Poprzedziła je msza święta odprawiona w Kościele Parafialnym Św. Jana Nepomucena w Przysusze przez Kapelana przysuskich policjantów Proboszcza Parafii ks. kan. dr Sławomira Adamczyka  i ks. kan. Andrzeja Szewczyka, wieloletniego proboszcza Parafii Św. Wojciecha w Skrzyńsku, w intencji policjantów i pracowników policji oraz ich rodzin.

Następnie zostały poświęcone pojazdy służbowe, które dzięki wsparciu starosty, burmistrza i wójtów zostały zakupione na potrzeby policjantów. To duże wzmocnienie i jednocześnie unowocześnienie taboru, który poprawi warunki służby, co z pewnością przełoży się na skuteczność ich działań i zwiększy poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.  Współpraca lokalnych samorządów, pokazuje jak doskonale rozumieją one nie tylko potrzeby Policji, ale też współdziałają w wielu przedsięwzięciach na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie awansów i odznaczeń. Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 29 policjantów, pełniących służbę na terenie powiatu przysuskiego. Akty mianowania wręczał Komendant Powiatowy Policji w Przysusze insp. Adam Czyżewski w towarzystwie Pana Mariana Niemirskiego  - Starosty Przysuskiego. W powiecie przysuskim awans w stopniu otrzymał – 1 funkcjonariusz w korpusie oficerów starszych oraz 2 w korpusie oficerów młodszych, 15 w korpusie aspirantów, 11 w korpusie podoficerów.

Zgodnie z decyzjami Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów 3 funkcjonariuszy odznaczono honorowymi medalami za zaangażowanie i zasługi w realizację działalności statutowej związków zawodowych.  

Na zakończenie uroczystości serdeczne życzenia oraz słowa podziękowania dla policjantów i pracowników Policji złożyli przedstawiciele samorządu i zaproszeni goście, którzy życzyli dalszych sukcesów wszystkim przysuskim policjantom.

 asp. szt. Aneta Wilk

  • Obchody Święta Policji w Przysusze
  • Obchody Święta Policji w Przysusze
  • Obchody Święta Policji w Przysusze
  • Obchody Święta Policji w Przysusze
  • Obchody Święta Policji w Przysusze
  • Obchody Święta Policji w Przysusze
Powrót na górę strony